Loading...

0
Loading
Košík je prázdny

Kategórie

Kategórie

Prstový pulzný oxymeter LK88 - modrý

Prstový pulzný oxymeter LK88 - modrý

Pulzný oxymeter je ideálny prístroj pre ľudí trpiacich ochorením srdca alebo astmatikov. Využiť ho však môžu aj športovci a osoby, ktoré sa pohybujú vo veľkých výškach (napr. lyžiari, horolezci alebo športový letci). Je to jednoduchý spôsob, ktorým zistíte, koľko kyslíka momentálne máte v krvi a aká je vaša srdcová tepová frekvencia. Možno ho používať ako u dospelých, tak aj u detí.

Ďalšie informácie

ID: 7048705

1 kus vlastným skladom

Tovar máme priamo v našom sklade a odošleme ho bez ďalšieho zdržania

20 kusov s odoslaním do 2 dní

Zboží máme zarezervované v našem partnerském skladu v Praze. Po nezbytném převozu na náš sklad ho odešleme bez dalšího prodlení

11.99 €

 

11.99
Barva Modrá
Napájenie baterie
Počet baterií 2
Vhodné baterie AAA
Baterie jsou součástí balení Nie

Pulzný oxymeter LK-88

Saturácia hemoglobínu (červených krviniek) v krvi udáva, koľko percent hemoglobínu je nasýtených kyslíkom. Preto je dôležitým parametrom na posúdenie funkcie dýchania. Pulzný oxymeter používa na meranie dva svetelné lúče rozdielnej vlnovej dĺžky, ktoré dopadajú na prst vložený dovnútra prístroja.

Nízka hodnota saturácie hemoglobínu kyslíkom poukazuje prevažne na choroby, ako sú ochorenie dýchacích ciest, astma, srdcová nedostatočnosť a pod.

U človeka s nízkou hodnotou saturácie hemoglobínu kyslíkom sa vo väčšej miere objavujú príznaky, ako napríkald dýchavičnosť, zvýšenie srdcovej frekvencie, pokles výkonnosti, nervozita a náhle potenie.

Chronická a známa saturácia hemoglobínu kyslíkom vyžaduje sledovanie pomocou pulzného oxymetra a kontroly u lekára. Náhle zníženie saturácie hemoglobínu kyslíkom je nutné ihneď riešiť s lekárom.